Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Ze starého do nového

aneb

Trampoty v bytem v BrněOno se to řekne, najdi byt. Bytů je spousta. Hlavně těch dražších. No nic, peníze budou i když my nebudem. A tak jsem se do toho vrhnul.
Leccos jsem si už zjistil předem, a tak mě nezaskočilo, když jsem viděl všechny ty půdy, sklepy a suterény v různém stadiu adaptace na byt. Drzost některých majitelů jakoby neznala mezí.
Například jsem se setkal s případem kdy majitelka - nyní na delší dobu působící v Praze - hledala do bytu, kde mimochodem sama zůstává přihlášená k trvalému pobytu, jakéhosi pikolíka, který se o něj bude po dobu její nepřítomnosti starat. Takže s ničím nehýbat, nábytek nepřestavovat, kytky zalévat pravidelně a v koupelně se raději neumývat. Tím se přece opotřebovává zařízení. No nic proti, jen kdyby nechtěla k tomu všemu ještě platit plné tržní nájemné!
No smůla, jinak skoro nový byt, s videotelefonem a žaluziemi na vypínač.
Jiný vykuk zase slibuje byt levně a přitom v Kr.Poli, tedy v lokalitě co mě nejvíc zajímá. Jdu tam a najdu byt obsazený párkem Cikánů. To prý nic, vytahuje majitel mobil. Jen zavolá na Oltec pro nějaké bouchače* a do dvou hodin je byt volný! A internet...? Jistě tu nějaký ještě bude, pokud tedy předešlí nájemníci nevytrhali kabely ze zdi.
S omluvou jsem se odporoučel.
O smlouvách, které by po případném podpisu učinily z nájemníka nevolníka, závislého na libovůli pana domácího, se raději ani zmiňovat nebudu.

Nuž konec dobrý, vše dobré. Byt už mám, moderní a tichý, docela blízko vlakového nádraží v Kr.Poli. Hosana!


*bouchači z Oltecu = svérázní týpci, svalově vybavení a s rezidencí na Starém Brně. Rádi se perou, takže nemají problém za pár piv namlátit komukoli

 

 

p6100257a.jpg

 

Tak takhle to vypadalo když stěhováci přivezli první věci

 

 

p6220261a.jpg

 

 V bytě nebylo zprvu nic, ani postel. Musel jsem ji nejprve objednat a pak smontovat. Hned potom jsem v ní rovnou vytuhnul...

 

 

p6240264a.jpg

 

 Všechny moje knihy přivezli ve druhé fázi stěhování. Zatím se musejí spokojit s tímhle nedůstojným umístěním, ale knihovnu již pomalu sestavuji.

 

 

p7060274a.jpg

 

 

Dílo se podařilo!

 

 

img_20190219_161416.jpg

Dům jsem v půli července předal novým majitelům a definitivně bydlím v novém...